ULUBIONE ALBUMY 2022 ROKU | Pozycja 21: The Soft Pink Truth – Is It Going to Get Any Deeper than This?

Drew Daniel, czyli połowa elektronicznego duetu Matmos, pojawia się w mojej topce już drugi raz. Z racji, że to nie pierwsze tego rodzaju wydarzenie, chyba mogę już w tym momencie założyć nieformalny Klub Przyjaciół Disco Musicam. Autor takich płyt jak dziś omawiana i Shall We Go On Sinning So That Grace May Increase? robi muzykę, która mi się podoba, bo jej autor rozumie wiele rzeczy w podobny sposób do mnie.

Rozumie chociażby rozrywkę, w tym humor i zabawę. Daniel wie, że bez tłustych bitów i wyraźnych funky basów nic z tego nie będzie. To są rzeczy podstawowe, ale istota kryje się w szczegółach. Sample The Soft Pink Truth są mocno niestandardowe, wszechstronne i subtelnie komiczne. Emanują własną, niepodrabialną wrażliwością, o odtworzeniu której heteroseksualiści mogą sobie tylko pomarzyć.

Daniel jest profesorem akademickim i w swoich dziełach często daje słuchaczowi czas na DUMANIE. Na płycie są znaczące przerwy na tak zwaną „elektronikę do słuchania w domu”, które na początku nieco mnie odpychały, ale z czasem spodobały mi się bardziej, ponieważ IIGTGADTT (bruh) to – podobnie jak ostatnio – materiał na wielokrotne posiedzenia. W kategorii muzyki tanecznej, jak i mózgowej jest to, cóż, topka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s