ULUBIONE ALBUMY 2021 ROKU | WSTĘP I POZYCJA 15.

Miniony rok był dla mnie okresem wielkich zmian. Doszło do materialnej poprawy, bo zdobyłem pierwszą pracę, którą można określić jako dobrą i poprawy duchowej, bo zrozumiałem lepiej co chcę robić na co dzień i jak osiągać swoje cele. Były okresy gorsze i lepsze, ale cieszę się, że w końcu, po 2 latach przerwy mogę powiedzieć, że ten rok był lepszy od poprzedniego.

Muzycznie nastąpił pewien regres, słuchałem mniej muzyki niż wcześniej oraz częściej sięgałem do znanych mi już melodii. Wysłuchałem 712 nowych dla mnie płyt (spadek o 26,4% względem 2020) z czego 155 wydanych w 2021 (spadek o 29,2%). Braki intensywnie nadrabiałem pod koniec grudnia i na początku stycznia następującego roku, co jest praktyką, z którą pragnę się pożegnać w 2022. Podchodzę i zalecam podchodzić do poniższego zestawienia z lekkim dystansem, bo zdaję sobie sprawę z tego, o ile lepsze mogłoby być, gdybym nie kitrał się w mojej muzycznej strefie komfortu (o której zostanie wypuszczona niedługo seria oddzielnych tekstów). Mam nadzieję, że nie uznacie jednak, że to podsumowanie jest robione na odwal, a braki w osłuchaniu oznaczają braki w języku i pewności opinii.

15. Young Nudy – Rich Shooter | trap/gangsta

W 2021 doszedłem do wniosku, że nie powinienem recenzować hip-hopu. Po prostu kończą mi się argumenty. O każdej dobrej płycie hip-hopowej mogę pisać właściwie to samo, a mnie to nie rajcuje. Bo co? Że bity dobre? Że gościu ma dobry flow? Że dobre melodie? Że przez czas trwania albumu dobrze utrzymuje uwagę? Tak, to wszystko tu jest, ale to są typowe składniki innych świetnych płyt z tych terytoriów. Jak więc mam udowodnić, że jest tu coś więcej? Wejść w recenzję opisową, wypisywać nazwiska twórców i wyjaśniać jakie pełnią funkcje?

Za produkcję na Rich Shooter odpowiada grono uzdolnionych beatmakerów, między innymi Pi’erre Bourne. I choć bez tego pierwszego nie było by tutaj żadnych beatów, to prym wiedzie wywodzący się z jego szkoły, sprawdzony na etapie Anyways Coupe.

A może uczepić się jakiegoś elementu i sypać pustymi, ale za to coraz bardziej obskurnymi znaleziskami ze słownika synonimów?

To jak genialnie melodyzuje swoje nawijki Young Nudy jest wprost nie do opisania. Jego wzorowe flow kapitalnie wchodzi w syntezę z podkładami.

Nie wiem, a na razie to zostawiam was i siebie z tą zagadką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s